Janka pokorio Lauberhorn, Kostelić 20.

Domaći skijaš Carlo Janka pobjednik je spustaške utrke u švicarskom Wengenu. Hrvatski predstavnici su odlično skijali na stazi Lauberhorn – Ivica Kostelić je osvojio 20.

16.1.2010.
16:33
VOYO logo

Carlo Janka se vratio na vrh poretka najboljih skijaša svijeta. Pred svojim navijačima u Wengenu trijumfirao je u spustu i osvojio novih 100 bodova koji su ga gurnuli ispred Benjamina Raicha. Austrijanac je preskočio subotnju utrku na čuvenom Lauberhornu i time je Švicarcu olakšao posao.

Drugo mjesto u spustu pripalo je Kanađaninu Manuelu Osborne-Paradisu, koji je za pobjednikom zaostao 66 stotinki, dok je Marco Buechel iz Lištenštajna zauzeo treću poziciju sa 82 stotinke slabijim vremenom od Janke.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

arti-201001150413006Pobjednik superkombinacije, koja je u Wengenu održana dan ranije, nije uspio ponoviti svoj rezultat. Bode Miller je opet sjajno skijao po Lauberhornu, imao najbolja prolazna vremena, ali je pred kraj pao i ostao bez plasman.

Hrvatski predstavnici su napravili dobar posao na, uz Kitzbühel, najtežem spustu u Svjetskom kupu. Ivica Kostelić je sa startnim brojem 31 doskijao do 20. pozicije sa dvije sekunde i 78 stotinki zaostatka za pobjednikom. Najbolji hrvatski skijaš je u cilju bio vidno zadovoljan ostvarenim rezultatom.

Natko Zrnčić Dim je također vozio odlično i sa startnim brojem 46 je došao do 26. mjesta te novih pet bodova. Za Jankom je zaostao tek nešto više od tri sekunde (+3.08). Treba reći da je Prdek imao najviši startni broj od svih skijaša koji su osvojili bodove.