NA KRILIMA NOWITZKOG / Dallas velikim preokretom do izjednačenja

Image

Košarkaši Dallas Mavericksa svladali su u drugoj utakmici finala doigravanja NBA lige Miami Heat rezultatom 95:93 te tako izjednačili omjer na 1:1.

3.6.2011.
8:26
VOYO logo

Junak pobjede Mavsa bio je Nijemac Dirk Nowitzki koji je u posljednjoj minuti susreta postigao čak sedam koševa kojima je zaostatak svoje momčadi od 88-90 pretvorio u pobjedu 95-93.

Nevjerojatno je što je domaćin uspio propustiti. Sedam minuta i 14 sekundi prije kraja Wade je pogodio tricu za vodstvo Miamia 88:73 i činilo se da će Heat lakoćom povesti sa 2-0 u pobjedama. Tada se probudio Jason Terry koji je sa šest poena za redom poveo seriju Dallasa od 20-2 kojom su gosti stigli do vodstva 93-90 manje od pola minute prije kraja i već opisane završnice.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Sljedeće tri utakmice igrat će se u nedjelju, utorak i četvrtak u Dallasu, dok su eventualne šesta i sedma na programu u Miamiju 12. i 14. lipnja, a prvak će postati ona momčad koja prva ostvari četiri pobjede.