Ova povijesna utakmica budno se pratila i na društveim mrežama

11.7.2018.
19:56
Twitter
VOYO logo

Hrvatski nogometni junaci nakon 20 godina ponovo su izborili plasman u polufinale World Cupa, no ovaj dan Engleska je čekala 10 tisuća i 234 dana.

Nakon 90 minuta polufinalne utakmice SP-a na moskovskom stadionu Lužnjiki između Hrvatske i Engleske rezultat je 1-1.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prva opasna situacija na utakmici, u 5. minuti, rezultirala je pogotkom za Engleze. Luka Modrić je blizu 16-erca srušio Dele Allija, a Kieran Trippier je iz slobodnog udarca sa 20 metara zatresao mrežu.

Hrvatska dolazi do izjednjaćenja u 68. minuti. Vrsaljko je ubacio u peterac, a Perišić iz teške situacije nogom pogađa za 1-1. Takav rezultat ostao je i nakon 90 minuta i slijede produžeci.

Desetak minuta prije kraja drugog produžetka za vodstvo Hrvatske zabio je Mario Mandžukić.

Kao i svake utakmice do sada, korisnici preko Twittera pokazali su koliko im je stresna ova utakmica.

>> Englezi: 'Nogomet se vraća kući', Nogomet: 'Ne hvala, ostat ću u Europi'

PRATITE UTAKMICU UŽIVO NA VIJESTI.HR

England fans when Perisic scored: #ENGCROpic.twitter.com/PXEYAEF5Np

"Ili je netko promašio gol ili je netko od mojih susjeda brutalno ubijen", napisao je jedan korisnik Twittera.

Stvari koje nisu postojale zadnji put kada je Engleska bila u polufinalu: pametni telefoni, Facebook, Uber, YouTube, Bitcoin, Google, Twitter, SMS poruke... I najbitnije: Republika Hrvatska"

"Završava prvo poluvrijeme, a Hrvatska još nije zabila gol"