MAGIČNA VEČER ŠPANJOLSKOG CENTRA: / Ibaka poput Shaqa! NBA liga ovakav napadački učinak nije vidjela od 2006. godine

Image

Hrvatski košarkaši imali su napadački solidnu večer, ne i uspješnu

5.11.2018.
9:26
AFP
VOYO logo

NBA klubovi za koje nastupaju hrvatski košarkaši upisali su poraze u utakmicama igranima u noći na ponedjeljak. Izuzetak su Phoenix Sunsi koji su stigli do tek druge ovosezonske pobjede, ali bez pomoći Dragana Bendera koji ponovno nije dobio priliku.

Šarić 14 poena

Samo utakmicu nakon što je stao u krug legendi kojeg čine Wilt Chamberlain, Elgin Baylor i Walt Bellamy, a napravio je to odigravši sedmu utakmicu s učinkom od minimalno 30 poena i deset skokova u prvih deset ogleda sezone, Joel Embiid je pokazao nemoć u ogledu protiv Brooklyn Netsa. A kad Embiid pokaže nemoć, onda Philadelphia 76ersi padaju. Uvjerljivih 122-97 bilo je za domaćina ovog ogleda kod kojeg su trojica igrača ubacila 20 ili više poena. Philadelphia je imala samo jednog takvog, Bena Simmonsa koji se zaustavio na 20 kojima je dodao i dvanaest uhvaćenih lopti. Embiid je zaustavljen na 16 koševa i 15 skokova, ali i samo osam pokušaja iz igre, dok je Dario Šarić puknuo tek šest lopti prema obruču suparnika za učinak od 14 poena.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Hezonja 10 koševa, osam skokova

Devet šuteva uzeo je Mario Hezonja, a pogodio ih četiri, u porazu New York Knicksa kod Washington Wizardsa. Ipak, za 25 odigranih minuta bio je blizu double-double učinka okončavši susret s 10 ubačenih koševa i osam pod obručima uhvaćenih lopti. John Wall (26 koševa, sedam asistencija) je bio najistaknutiji u 108-95 slavlju svoje momčadi.

Zubac iskoristio minutažu

Do poraza su stigli i Los Angeles Lakersi, svog šestog u desetoj utakmici sezone. Toronto Raptorsi su slavili 121-107 uz najbolju partiju karijere Sergea Ibake koji je pogodio prvih 14 pokušaja iz igre i gađao blistavih 15-17 za učinak od 34 poena i deset skokova. Prvih ubačenih 14 pokušaja na utakmici posljednji put NBA liga je vidjela 2006. godine u režiji Shaquillea O'Neala.

Ivica Zubac dobio je 11 minuta do pokaže što zna u dresu Lakersa i iskoristio ih za pet poena i šest skokova.