SJAJNI SU / Svi su očekivali da će jedva skupiti koju pobjedu, a oni hrabro marširaju NBA ligom: Hrvatski krvnik briljira

Image

Pelicansi su na krilima McColluma svladali Spurse

23.12.2022.
8:42
Profimedia
VOYO logo

Noćas su u NBA ligi odigrane samo dvije utakmice te su domaćini upisali pobjede. New Orleans Pelicansi su svladali San Antonio Spurse 126:117, dok su Utah Jazzeri bili bolji od Washington Wizardsa 120:112.

Image
BABO BERETA /

Čudesni Babo odradio četvrtinu za pamćenje, ljudi nisu mogli vjerovati što radi: 'Bogdanović je luđak, obožavam to'

Image

Kod Pelicansa je fantastičnu utakmicu odigrao CJ McCollum koji je ubacio 40 poena, uhvatio osam skokova i podijelio devet asistencija. Pelsi su igrali bez Ziona Williamsona i Brandona Ingrama pa je McCollum odlučio malo "povući". Dobar je bio i Jonas Valanciunas sa 16 poena i deset skokova te Trey Murphy koji je ubacio 15 poena.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Kod Spursa se najviše istaknuo Jeremy Sochan koji je ubacio 23 poena, uhvatio devet skokova i podijelio šest asistencija.

Ubojiti Finac

Utah Jazz kojima su mnogi predviđali samo dno zapadne konferencije i dalje igraju fantastično. Noćas su svladali Wizardse, a još jednu sjajnu utakmicu odigrao je "hrvatski krvnik" Lauri Markkanen. Sjajni Finac koji nas je izludio na EuroBasketu je ubacio 21 poena i uhvatio pet skokova te igra najbolju sezonu u karijeri. Prosječno ubacuje 22.8 poena, hvata 8.1 skokova i dijeli 2.1 asistencija po susretu.

Noćas je sjajan bio i Jordan Clarkson s 23 poena, kao i Malik Beasley koji je s klupe ubacio 25 poena. Wizardsima nije pomoglo ni 30 poena Bradleyja Beala te 21 poen Kylea Kuzme.

Pelicansi igraju sjajno u posljednje vrijeme te su trenutno treća momčad zapada s 19 pobjeda i 12 poraza, dok su Jazzeri na sedmom mjestu s 19 pobjeda i 16 poraza. Spursi su jedina momčad u ligi koja je bolja od Houston Rocketsa, oni su predzadnji na zapadu s 10 pobjeda i 21 porazom. Wizardsi su pak u jako lošem nizu te su s 12 pobjeda i 21 porazom tek 12. momčadi istočne konferencije.