BBB-i se vratili u Maksimir proganjati Mamića!

Nakon gostovanja u Splitu, Dinamovi navijači su se nakon 13 mjeseci bojkota vratili u Maksimir gdje su u 8.

18.9.2011.
0:05
VOYO logo

Kruno Jurčić se nakon utakmice s Realom bojao da će imati problema s motivacijom svojih igrača za susret s Varaždinom, no pokazalo se da je strah bio neopravdan jer su njegovi igrači 'pregazili' goste te su im u prvih 60. minuta igre zabili pet golova.

Jurčić je u ovoj utakmici odlučio odmoriti dobar dio igrača. Nešto veći motiv mogao je imati Mateo Kovačić, koji je od 55. minute ponio kapetansku traku. Ovog 17-godišnjeg igrača plavih došli su gledati skauti Manchester United i Arsenala pa je 17-godišnjak odigrao dojmljivu utakmicu, a Modri su pak napunili mrežu Varaždina.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Motivirani su nakon 13 mjeseci bojkota bili i Bad Blue Boysi koji su na utakmicu krenuli u povorci 'naoružani' transparentima protiv Zdravka Mamića.

U 18. minuti utakmice upalili su i prve baklje nakon što je Pokrivač zabio prvi gol na utakmici.

Do novog pogotka morala se čekati 42. minuta kada se u strijelce upisao i Luis Ibanez, a s tim se rezultatom otišlo na odmor.

Nakon samo dvije minute igre u nastavku Dinamo je poveo s 3:0, a gol je zabio Beqiraj. U 50. minuti gosti su ostali s 10 igrača jer je isključen Barišić, a dvije minute nakon toga obrana Varaždinaca je ponovo kapitulirala pred Mateom Kovačićem, dok je u 61. minuti Luis Ibanez zabio svoj drugi gol, Dinamov peti.

Hrvatski prvak nije imao milosti prema oslabljenim gostima te je do kraja utakmice zabio još dva pogotka.

Morales je u 84. minuti nakon bolesti i povratka iz Čilea odmah postigao pogodak, dok je u posljednjoj minuti Krstanović zabio za konačnih 7:0.

Dinamo je ovom pobjedom zadržao vodstvo na ljestvici s pet bodova prednosti nad Hajdukom.

Cibalia - Hajduk 0:2 Istra - Zadar 1:1 Split - Lokomotiva 1:0 Dinamo - Varaždin 7:0 Zagreb - Šibenik 1:1 (petak) S. Belupo - Lučko 1:1 Inter - Rijeka 1:0 Karlovac - Osijek (nedjelja)