PRVI KIKS U SEZONI / Guardiola ne može bez Haalanda: City remizirao protiv Kopenhagena i izgubio prve bodove

Image

Bio je to prvi Cityjev remi u skupini nakon tri uzastopne pobjede uz razliku pogodaka 11-1, dok je Kopenhagen već četvrti domaći susret u skupinama LP odigrao 0-0 (City, Sevilla, Porto, Leicester City).

11.10.2022.
21:33
VOYO logo

U prvom susretu 4. kola iz skupina G FC Kopenhagen i Manchester City su odigrali 0-0. Prošlog tjedna su "Građani" počastili danskog prvaka s "petardom", no uzvrat na Parkenu je završio bez golova.

Argentinski napadač je već u sedmoj minuti imao odličnu priliku, ali je pucao pored desne stative. Četiri minute kasnije Rodri je fantastičnim udarcem sa 20 metara zabio u same rašlje. Međutim, portugalski sudac Artur Soares Dias je nakon asistencije VAR sobe poništio pogodak jer je Riyad Mahrez tijekom akcije igrao rukom. Bio je to početak muka alžirskog napadača koji će dugo pamtiti ovu utakmicu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Image
LIGA PRVAKA /

Nova sramota Juventusa: Izraelci slavili protiv Stare dame i kreirali veliko iznenađenje

Image

U 25. minuti je rukom igrao i domaći igrač Nicolai Boilesen, a sudac je nakon pomoći VAR-a pokazao na bijelu točku. Mahrez je pucao, no Kamil Grabara je obranio njegov udarac.

Samo pet minuta kasnije City je ostao s igračem manje. Sergio Gomez je oborio Hakona Amara Haraldssona, ponovo se uključio VAR, nakon čega je Dias isključio Gomeza. Guardiola je odmah napravio zamjenu izvadivši iz igre indisponiranog Mahreza.

Gosti su imali odličnu priliku i na otvaranju drugog dijela. no Grabara je obranio udarac Kevina De Bruynea. Premda je imao igrača manje, City je kontrolirao tempo igre pomoću brzih, kratkih paseva, međutim nije bilo previše uzbuđenja.