OČEKIVALI SMO VIŠE / Blijeda Hrvatska bez ispaljenog metka remizirala protiv Maroka na Svjetskom prvenstvu

Image

23.11.2022.
8:23
Grafika Danas.hr - profimedia.hr
VOYO logo

U dvoboju prvog kola F skupine Svjetskog prvenstva u Al Khoru, Hrvatska i Maroko odigrali su susret bez pogodaka te je utakmica završena rezultatom 0-0. U tvrdom dvoboju sa žilavim Afrikancima najveću šansu propustio je Nikola Vlašić u 45. minuti, kada je njegov udarac iz blizine obranio marokanski vratar.

Kasnije u ovoj skupini igraju Belgija i Kanada. U drugom kolu, u nedjelju 27. studenoga u 17 sati, Hrvatska igra s Kanadom.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Image

UŽIVO!

Maroko 0-0 Hrvatska

----------------------------------------------

90+6' Kraj utakmice! Hrvatska i Maroko napuštaj travnjak s bodom u džepu

90' Igrat će se još šest minuta sudačke nadoknade

90' Četvrta izmjena u našoj reprezentaciji! Oršić će ući na lijevo krilo umjesto Perišića

79' U igru kod Vatrenih ulazi Lovro Majer, a izbornik iz igre vadi Matea Kovačića

72' Hrvatska je prodisala od ulaska Livaje, Vatreni su stvorili dvije prilike, no nisu uspjeli svladati Bona

Image
ŽIVOT PIŠE PRIČE /

Prekrasna priča s tribina Al Bayta: Australci navijaju za Vatrene zbog dirljivog razloga

71' Dalić vuče novi potez! Kramarić ide iz igre, a umjesto njega ulazi Livaja

66' U igru kod Maroka ulazi Ezzalzouli, dok Boufal odlazi prema klupi

63' Maroko je dobio još jednu priliku iz slobodnog udarca! Modrić je napravio prekršaj, a Ziyech je ostavio loptu Hakimiju koji je raspalio silovitu bombu, no Livaković je uspio skinuti ovaj metak koji je išao u desni gornji kut

60' Prije sedam minuta mu se već pružala pomoć, a sada neće više moći nastaviti susret! U igru je umjesto Mazraouija ušao Yahia Attiyat Allah

53' Nakon udarca iz kuta iz kojeg su se Marokanci obranili, Mazraoui je ostao ležati na travi te mu se pruža pomoć. Mora napustiti travnjak te će Maroko biti s igračem manje dok se njihov bek ne vrati na travnjak

51' Dobar centaršut Juranovića u kaznenom prostoru Maroka, no nismo uspjeli ugroziti vratara Bona. Hrvatska je dobila udarac iz kuta

46' Počeo je nastavak dvoboja! Dalić suočen problemom vuče prvi potez. U svlačionici je zbog ozljede ostao Vlašić, a u igri je Pašalić

Može biti slika sljedećeg: 5 ljudi i tekst

45+2' Kraj prvog poluvremena na stadionu Al Bayt! Mreže se u konačnici nisu tresle

45+2' Hrvatska se zaigrala u nadoknadi prve dionice igre! Lopta je došla do Modrića koji se s ruba kaznenog prostora odlučio na udarac lijevom nogom i gađao malo preko grede

45+1' Kakva prilika za Hrvatsku!!! Golman Maroka je jedva uspio boksati loptu na rubu kaznenog prostora - ona je došla do Modrića koji ju je proslijedio do Perišića, a on vidio Sosu koji je ubacio, no Vlašić puca ravno u vratara za prvi udarac Vatrenih u okvir

42' Pruža se pomoć Nikoli Vlašiću koji će morati napustiti travnjak pa će Vatreni ostati s igračem manje. Mario Pašalić je poslan na zagrijavanje

37' Vlašić je zakomplicirao jednu kontru kada je odlučio stati, sustigli su ga Marokanci te je u nastavku akciju spriječio kontru i napravio prekršaj

28' Već drugi centaršut s lijeve strane koji nije pronašao nikog od naših igrača! Ne uspijevamo doći do prilike za pogodak

25' Vodi se teška bitka a sredini terena! Posjed lopte je 56 posto na strani naših

19' Neoprezan start Modrića, nagazio je suparnika i sada će Marokanci imati slobodan udarac iz obećavajuće pozicije. Ziyech je srećom pogodio živi zid

17' Uuuuuu, Ivan Perišić je oduzeo dah svim navijačima svojim opasnim pokušajem iz daljine, no njegov pokušaj je otišao malo preko vrata

13' Udarac Ziyecha s ruba kaznenog prostora blokira Lovren, no lopta ostaje u posjedu Maroka. Mazraoui poteže s desne strane iz pozicije za ubačaj nisko u prvi kut, Livaković hvata tu loptu

8' Dojam nakon prvih osam minuta je na strani Vatrenih, no treba ostati oprezan. Marokanci su imali napad u kojem su pokušali ugroziti Livakovića, ali Vatreni su uz dva bloka otklonili opasnost

5' Saiss u posljednji trenutak čisti loptu ispred Kramarića koji je pokušao uputiti udarac prema golu Maroka

1' Sretno Vatreni! Počeo je dvoboj između Maroka i Hrvatske na stadionu Al Bayt

Izašli su sastavi!

Maroko: (4-2-3-1) - Bono - Mazraoui, Saiss, Aguerd, Hakimi – Amrabat, Ounahi - Boufal, Amallah, Ziyech - En-Nesyri

Hrvatska: (4-3-3) - Livaković - Sosa, Gvardiol, Lovren, Juranović – Brozović, Kovačić, Modrić - Perišić, Kramarić, Vlašić

Hrvatska nogometna reprezentacija će danas od 11 sati igrati utakmicu prvog kola grupne faze Svjetskog prvenstva protiv Maroka na stadionu Al Bayt. Pred Vatrenima je prvi ispit na novom velikom natjecanju, a do sada su dva puta prošli skupinu i oba puta došli do medalje (bronca 1998. godine i srebro 2018. godine).

Uz to treba naglasiti kako Hrvatska nikad nije poražena protiv afričkih reprezentacija u službenim utakmicama. Nadajmo se kako naši reprezentativci ponovno mogu ponoviti sličan rezultat. Ono što je najbitnije, ovi igrači posjeduju kvalitetu, no treba ići korak i po korak i vjerovati u uspjeh.

'Nema lakog protivnika'

Izbornik Zlatko Dalić i kapetan Luka Modrić su bili na konferenciji za medije i najavili okršaj Hrvatske i Maroka.

"Pratili smo pobjedu Saudijske Arabije i remi Tunisa. Nema lakog protivnika, cijenimo ih i respektiramo, čekamo tešku utakmicu. Svi igraju dobro, iznenađenja su moguće. Ući ćemo s maksimalnim respektom", rekao je Dalić.

Prokomentirao je i sastav kojeg planira izvesti na travnjak.

"Izabrali smo što je najkvalitetnije što se tiče energije i iskustva. Nemamo više nikakvih dvojbi, dečki znaju sastav. Imamo iskustvo, energiju, imamo dobar miks. Očekuje nas teška i izazovna utakmica, vjerujem da smo dobro izabrali", poručio je.

'Idemo utakmicu po utakmicu'

Modrić smatra kako je zajedništvo ključ uspjeha.

"Ovdje sam kako bi uživao u još jednom velikom natjecanju u hrvatskom dresu, to mi je jedino na umu. Moramo biti zajedno kao što smo bili u zadnjim utakmicama i onda možemo očekivati dosta pozitivnih stvari na ovom prvenstvu. Međutim, moramo ići utakmicu po utakmicu, vjerujem kako ćemo sutra biti na pravoj razini", naglasio je Modrić i osvrnuo se na izjavu Cristiana Ronalda koji je rekao kako će se umiroviti ako Portugal osvojio svjetski naslov:

"Daj Bože da se to dogodi. Ako to trebam napraviti, potpisujem mirovinu odmah", otkrio je Modrić i dodao: "Očekuje nas teška utakmica protiv ekipe prema kojoj imamo jako veliki respekt. Morat ćemo biti na najboljem mogućem nivou da izvučemo dobar rezultat. Igrao sam s Taarabtom u Tottenhamom i Hakimijem u Realu. O njima mogu reći sve najbolje. Imena klubova u kojima igraju dovoljno govore o njihovoj kvaliteti. Velika su ekipa, koja ima strašne pojedince".

Utakmicu Maroko - Hrvatska pratite u tekstualnom prijenosu uživo na našem portalu.