KRAJ ZA DONNU / Vekić nije mogla protiv pete nositeljice u Madridu: Ispala je u drugom kolu

25.4.2024.
17:35
Profimedia
VOYO logo

Najbolja hrvatska tenisačica Donna Vekić (WTA - 38.) nije se uspjela plasirati u treće kolo WTA 1000 turnira na zemljanoj podlozi u Madridu, gdje ju je u meču drugog kola nadigrala peta nositeljica, Grkinja Marija Sakkari (WTA - 6.) sa 6-3, 6-2.

Image
PREOKRET HRVATA /

Borna Ćorić se više od dva i pol sata mučio sa 156. igračem svijeta

Image

Bio je to njihov deseti međusobni dvoboj, a grčka tenisačica je došla do četvrte pobjede.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U izjednačenom prvom setu, nakon što su tenisačice razmijenile 'breakove' u prva dva gema, 28-godišnja Grkinja je odlučujuću prednost stvorila oduzevši još jednom servis 27-godišnjoj Osječanki u osmom gemu.

Vekić je ponovno izgubila servis i u prvom gemu drugog seta. Sakkari joj nije dala nikakvu priliku za povratak u meč već je u sedmom gemu stigla do još jednog 'breaka', a potom u sljedećem zaključila dvoboj. Grkinja je odlično servirala i dopustila je Vekić tek jednu priliku za 'break', u prvom gemu meča.

Sakkari je na reternu osvojila dvostruko više poena od hrvatske tenisačice te iskoristila četiri od devet 'break'-lopti.

Za plasman u četvrtfinale Grkinja će igrati protiv bolje iz dvoboja Belgijke Elise Mertens i Amerikanke Sloane Stephens.